[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Všeobecné otázky

jika perla technologie

Čo je JIKA Perla?

JIKA Perla je špeciálna povrchová úprava sanitárnej keramiky, ktorá zabraňuje zachytávaniu vody na povrchu, a tým aj zachytávaniu prípadných nečistôt a zabraňuje masívnej tvorbe vodného kameňa.

Ako spoznám, že má kúpený výrobok úpravu JIKA Perla?
Je na keramike nejako vyznačené, že ide o povrchovú úpravu JIKA Perla?
Každý keramický kus s úpravou JIKA Perla je označený samolepkou a pečiatkou „Perla“, ktorá je umiestnená na spodnej strane výrobku. Taktiež na krabici je samolepka úpravy a objednávacie číslo obsahuje špeciálny kód povrchovej úpravy JIKA Perla 100.

Z akého materiálu sú doplnky MIO Public?
Kúpeľňové doplnky MIO Public sú vyrobené z poniklovanej mosadze, ktorá obsahuje vrstvu chrómu (Cu, Zn ), pričom hrúbka vrstvy niklu je 0,012 (u iných výrobcov je bežná 0,005mm), hrúbka vrstvy chrómu je 0,015 (bežná 0,005mm). Aj preto dávame na povrch kúpeľňových doplnkov záruku 10 rokov.

Ako odstrániť silikón z keramiky?
V bežných inštalatérskych potrebách je možné kúpiť špeciálnu pastu – odstraňovač silikónu. Pri nanesení pasty sa silikón zmäkčí a je ľahko odstrániteľný

Existuje opravná súprava na glazované a smaltované povrchy (keramické a plechové vaničky a vane)?
Opravy prasknutých keramických výrobkov neodporúčame. Existuje opravná súprava (objednávacie číslo 2.9462.7), ktorou je možné drobné nedostatky zatmeliť. Výsledná oprava však bude vždy viditeľná a keramický povrch nebude hladký a lesklý. Opravnú súpravu je však možné úspešne použiť na smaltované výrobky

Ako ďaleko od seba majú byť držadlá (Universum) a aké sú ostatné montážne rozmery pre doplnky Universum?
Podrobné informácie a technickú dokumentáciu na umiestnenie držadiel nájdete v novej vyhláške č. 398/2009 Zb. o všeobecných technických požiadavkách zabezpečujúcich používanie stavieb osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie, ktorá je platná od novembra 2009 (platná pre ČR).

Z akého materiálu sú vyrobené doplnky Universum?
Kúpeľňové doplnky Universum sú vyrobené z ušľachtilej leštenej nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 28 mm. Na príslušenstvo Universum poskytujeme 30-ročnú záruku.

Aká je keramická tolerancia?
Rozmery, hmotnosti a farby podliehajú bežným keramickým toleranciám. Tieto, čo sa týka rozmerov, sú pre každý typ výrobku a každú jeho plochu stanovené presne výrobným predpisom s toleranciou + x/– y. Pokiaľ sa budeme baviť naozaj veľmi všeobecne a tieto odchýlky rozmerov keramického kusu oproti kótam v katalógu chceme špecifikovať percentami, je to +/– 2 %.

« späť


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]