[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Jika na EXPO 2015

 EXPO_2015

 „Šetrite vodou, aby sa neskončili bájne príbehy“

Značka Jika, ktorá patrí do portfólia spoločnosti Laufen CZ, sa rozhodla v rámci svojej výstavy na EXPO veľmi originálnym spôsobom upozorniť na nutnosť šetriť vodou. V expozícii, ktorá bude prebiehať od 16. do 31. júla, sa návštevníkom Českého pavilónu formou unikátneho kresleného filmu a ďalších štýlových ilustrácií predstaví svet legendárnych vodných kreatúr, ktorých život v rozprávaniach by asi ťažko existoval bez vody rovnako ako ten náš.

Jika, ako tradičná česká značka sanitárnej keramiky a ďalšieho kúpeľňového vybavenia, tak zdôrazňuje svoj zámer vyrábať iba produkty, ktoré sa k vode správajú šetrne. Spolu s tým však ponúka i pohodlie a čistý elegantný dizajn. Napokon, i o tom sa návštevníci výstavy budú môcť osobne presvedčiť. „Ako sedačky v improvizovanej kinosále sme použili naše úsporné wc misy Jika Deep by Jika, Mio a Pure,“ hovorí Ladislav Dvořák, generálny riaditeľ spoločnosti Laufen CZ, pod ktorú značka Jika patrí. „Tieto wc misy budú vybavené unikátnymi polepmi s motívom vody a tiež informáciou, aké malé množstvo vody potrebujú na spláchnutie práve tieto toalety a koľko ušetria vody oproti spotrebe bežných záchodov.“ Expozícia vznikla podľa námetu kreatívnej agentúry WMC Grey. Technické riešenie zaistil dizajnér Petr Macek.

Návštevníci expozície sa môžu tešiť na krátke animované video, ktoré je natočené formou záverečných titulkov inšpirovaných výpravnými dobrodružnými filmami.  V ňom sa postupne predstavujú jednotlivé bájne vodné stvorenia v situáciách pre nich typických. Či už sú to legendárne Sirény, ktoré topia námorníkov, alebo bájna škótska Nessie, ktorá si pochutnáva na ovciach. Tešiť sa na toto podarené dielo, ktoré na záver predstaví i trojicu úsporných produktov, ktoré ako poklad ležia na dne mora, je určite namieste. „Šetrite vodou, aby sa neskončili bájne príbehy“, to je poslaním tohto krátkeho filmu rovnako ako hlavným oznamom celej expozície.

Expozíciu Jika s názvom „Save water, save legends“ je možné vidieť od 16. do 27. júla v Českom pavilóne na Expo v Miláne.


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]