[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Produkty JIKA sú k dispozícii ako BIM objekty

Mainban_BIM_Object_2016

Building Information Modeling, teda informačné modelovanie budov, je pracovný proces, ktorý umožňuje architektom, projektantom, dodávateľom aj správcom budov zdieľať informácie. BIM modelovanie ponúka nové, rýchlejšie a lepšie možnosti plánovania exteriérov aj interiérov na báze softvéru, vrátane uskutočňovania celých výrobných procesov.

Skupina ROCA ako líder na trhu sanitárnej techniky a vysoko kvalitných hygienických výrobkov dlhodobo podporuje rozvoj technológie Building Information Modeling. Na stránkach strategického partnera Bimobject.com ponúka na stiahnutie stovky svojich výrobkov.

Hlavný prostriedok pre uchovanie informácií o výrobcoch je takzvaný BIM objekt. Môžeme si ho predstaviť ako virtuálny 3D model stavby, v ktorom je každý použitý prvok – od dlaždičiek, batérií, umývadiel až po celé kúpeľne – nejakým spôsobom špecifikovaný. Výkonné softvéry potom interaktívnym spôsobom načítavajú výstupy pre pohľady, rezy i pôdorysy sanitárnych produktov a pracujú s nimi už od plánovania stavby. V niektorých krajinách pri verejných zákazkách nariaďuje využívanie BIM modelovania zákon.

Sme si vedomí toho, aký význam má Building Information Modeling pre budúce obchodné procesy v stavebníctve. BIM modelovanie umožňuje uskutočniť stavbu rýchlejšie a lacnejšie. Produkty Jika sú prehľadne uvedené na portáli jika.bimobject.com. Podmienkou pre ich stiahnutie je jednoduchá, prehľadná a rýchla registrácia. BIM modelovanie je ďalším evolučným krokom vo vývoji.


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]