[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Viac ako milión korún pre choré deti

2013_MACC_0332_WebSpoločnosť LAUFEN CZ a Nadačný fond Kapka naděje pomohli s rekonštrukciou kúpeľní detských oddelení desiatich nemocníc celej Českej republiky v celkovej hodnote 1 045 296 korún. Prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová a generálny riaditeľ Laufen CZ Ladislav Dvořák s potešením konštatovali, že oproti pôvodnej dohode sa podarilo spoluprácu navýšiť takmer o 200 000 korún a dohodli sa na pokračovaní úspešnej spolupráce i v ďalších rokoch.

Praha, 22. januára 2013Spoločnosť Laufen CZ, ktorá na českom trhu zastupuje značky Laufen, Roca a Jika, pomohla počas piatich rokov fungovania charitatívneho projektu (28. 4. 2008 - 31. 12. 2012) s rekonštrukciou kúpeľní a toaliet podľa potrieb nemocníc vybraných na základe odporúčania Nadačného fondu Kapka naděje v celej Českej republike. Hodnota projektu dosiahla 1 045 296 korún. Symbolický šek prevzala v Galérii kúpeľní Laufen CZ v Prahe z rúk generálneho riaditeľa Laufen CZ Ladislava Dvořáka prezidentka Nadačného fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. Naopak spolu s riaditeľkou nadačného fondu Elen Švarcovou odovzdali Ladislavovi Dvořákovi a Ingrid Hejkalovej, manažérke marketingu a komunikácie Laufen CZ, ďakovný certifikát  Kapky naděje za veľmi cennú spoluprácu.

2013_MACC_0375_Web 2013_MACC_0400_Web

So svojimi požiadavkami sa na fond obrátilo 10 nemocníc: FN Olomouc, FN Brno, Masarykova nemocnica Ústí nad Labem, Nemocnica Jablonec nad Nisou, Dojčenské a detské centrum Valašské Meziříčí, FN Ostrava, Nemocnica Žatec, Nemocnice Kyjov, VFN Praha a Mestská nemocnica v Litoměřiciach. Ich zástupcovia ocenili najmä komplexnú ponuku, s ktorou Laufen CZ ako súčasť svetovej jednotky Roca na trhu sanitárnej keramiky a kompletného vybavenia kúpeľní disponuje, a to vrátane technickej pomoci. Dôležitú úlohu v tom nesporne zohrala aj ponuka špeciálneho sortimentu - kompletných kúpeľní pre telesne postihnutých užívateľov, sanitárnej keramiky prispôsobenej potrebám vozičkárov a ďalších pohybovo limitovaných osôb, s množstvom nevyhnutných madiel, sklápacích zrkadiel či stoličiek do sprchovacích kútov. Hlavný záujem však samozrejme smeroval na detské klozety, umývadlá, sprchové kúty, keramické výlevky atď..

2013_MACC_0389_Web 2013_MACC_0413_Web

S potešením sme počas uplynulých rokov zaznamenávali konkrétne výsledky, postupné rekonštrukcie kúpeľní pre detských pacientov v rôznych nemocniciach v celej Českej republike. Potešil nás záujem o naše výrobky aj spokojnosť s touto praktickou formou pomoci. Som veľmi rád, že sme sa s Vendulou Svobodovou, prezidentkou Kvapky nádeje, na tomto hodnotení zhodli. V najbližšej dobe sa stretneme ohľadne nového projektu, ktorý by mal opäť vylepšiť podmienky pri uzdravovaní tých najmenších," uviedol Ladislav Dvořák.

 

 


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]