[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Trendy v kúpeľňovom nábytku

JIKA rozšírila v novom tisícročí sortiment od sanitárnej keramiky, ktorú vyrába od roku 1878, o vane a sprchové kúty, a tiež o nábytok a ďalšie doplnky. Zaradila sa tak do exkluzívnej skupiny svetových výrobcov kompletných kúpeľní. A aj napriek tomu, že móda striedavo diktuje ostré hrany alebo oblúky, klasickú bielu či elegantnú čiernu farbu, existujú evergreeny. Vo všetkých smeroch, aj v kúpeľňovom nábytku.

Kúpeľňa je intímnym priestorom na očistu tela a odpočinok duše. A tomu by malo zodpovedať vybavenie bez ohľadu na rozmery miestnosti. Množstvo ľudí sa stretáva s nutnosťou šetriť miesto a volí úsporný nábytok, ale trendom je v poslednom čase aj pri vzdušných a veľkých kúpeľniach minimum nábytku.

Stále síce prevládajú hranaté tvary, umiernený minimalizmus, avšak postupne sa do kúpeľní vracia príjemný osobný dizajn zaoblených tvarov, prírodné materiály, svetlo, a hlavne farby. Drevené dekory nábytku sú upokojujúce a nadčasové, je ich možné doplniť rôznymi dekoráciami. Trend súčasnosti – biela farba – sa odrazil aj na voľbe materiálov pre redizajn nábytku Mio, kde je zvolená ako základný variant a okrem tohto setu ju nájdete aj pri Lyra plus a Lyra pack.

Úsporné využívanie priestoru však nesmie byť na úkor dostatku miesta na všetky nevyhnutnosti. Dôležitou súčasťou každého kusa nábytku je teda jeho využiteľnosť aj možnosti variabilného vnútorného usporiadania, či už použitím zásuviek alebo políc. V prípade zásuviek umožňuje plnovýsuvné kovanie 100 % využiteľnosť priestoru. Závesné vyhotovenie nábytku uľahčuje pravidelné upratovanie kúpeľne a zároveň zaručuje dostatočnú nosnosť a možnosť nastavenia pri montáži.

Kúpeľňový nábytok Cubito ponúka takmer neobmedzené možnosti v kombinovaní rôznych typov skriniek a ich povrchových úprav a to vrátane skriniek s výrezmi pod umývadlo 65 cm, skriniek pod dosky či kontajnery na kolieskach. Kontajner je možné šikovne doplniť mäkkým sedákom a poslúži potom ako pohodlné sedadlo pri líčení.

Žiadané sú aj nábytkové zostavy do malých kúpeľní, ktoré sa efektívne snažia využiť každý kútik a pritom pôsobiť útulne. Takýmto nábytkom disponujú série Mio New, Deep by Jika alebo Lyra plus.

Nábytok Mio New sa od začiatku vyvíjal tak, aby okrem vysokých estetických nárokov splnil očakávania zákazníka aj čo sa týka funkčnosti prvkov a jednoduchosti objednávania tohto nábytku. Navyše disponuje, okrem dekoru Orech a Bolton, obľúbeným variantom v bielej farbe, ktorá je skutočne nadčasová. Perfektné vyhotovenie v spojení s najkvalitnejšími materiálmi znamená pre používateľa bezstarostné, dlhodobé používanie a ľahkú údržbu. Bezúchytkové vyhotovenie čelných plôch zase dizajn a čistotu.

Nábytok Deep by Jika so svetlým odtieňom brezy pôsobí v kombinácii s lakovanými bielymi dvierkami čisto a sviežo. Vnútri skrýva praktické úložné priestory aj dostatočne veľký kôš na bielizeň. Ľahko sa udržiava a ponúka široké možnosti kombinácií. Nábytok Deep by Jika bol navrhnutý pre vnímavé osoby s citom pre detail a prírodu.

Oproti tomu kúpeľňový nábytok Lyra plus vsádza na efektný variant orecha v kombinácii s bielymi dvierkami, prípadne nadčasové celobiele vyhotovenie. Je cenovo dostupný a bol navrhnutý tak, aby sa dal zostavovať do kompaktných celkov, ktoré vytvárajú ústretový a zapamätateľný vzhľad.

Celkovo pestrú ponuku nábytku značky JIKA uzatvára set Lyra Pack, ktorý je skutočne lacným variantom kvalitného kúpeľňového nábytku. Tu nájde zákazník základné moduly skriniek a okrem toho, ako pri jedinom sete, aj „balíček“ umývadlo so skrinkou v jednom. Ideálne riešenie tam, kde nie je miesta navyše.


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]