[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Optim Eco a Ecodisk – úspora vody

Svetová jednotka Roca, prípadne spoločnosť Laufen CZ, vždy bola a je priekopníkom v otázke znižovania spotreby vody na toaletách, v kúpeľniach, v domácnostiach aj inštitúciách. Predstavuje to nielen nižšie náklady pre používateľa, ale predovšetkým ide o otázku ekológie a ústretového prístupu k životnému prostrediu.

Voda, ktorá preteká vodovodnou batériou, zahŕňa nielen umývadlá, ale všetky zodpovedajúce skupiny: vane, sprchové kúty, bidety, kuchynské drezy. Tu spotrebu vody ovplyvňuje predovšetkým typ použitej kartuše: kartuše osadené do batérií JIKA sú vybavené obmedzovačom prietoku – OPTIM ECO (s výnimkou batérií Cubito). V praxi to znamená, že si používateľ sám zvolí optimálny prietok a spotrebu. Použitie je jednoduché: iba pootočením krúžku na kartuši je možné regulovať teplotu miešanej vody a vyskrutkovaním vymedzovacej skrutky na ovládacom drieku kartuše regulujeme prietok vody.

Špeciálna kartuša ECODISK, ktorou sú vybavené batérie Lyra plus, dokážu znížiť spotrebu vody až o polovicu!

Úspora sa dá dosiahnuť aj perlátormi, ktoré prevzdušnia prúd vody, takže jej tečie menej a pritom to používateľ nepocíti, naopak, má príjemný pocit luxusného množstva vody. Podobne je to pri sprchových hlaviciach, kde sa pridávajú trysky, ktoré usporia spotrebu vody až o tretinu!

OPTIM ECO

image014image016

Pootočením krúžku na kartuši je možné regulovať teplotu miešanej vody; vyskrutkovaním vymedzovacej skrutky na ovládacom drieku kartuše je možné obmedziť prietok vody.

ECODISK

image018Kartuše ECODISK regulujú množstvo a teplotu vody, dokážu znížiť spotrebu až o polovicu!


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]