[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Výroba nábytku JIKA

Hlavnými dôvodmi širokej obľuby sú okrem ceny aj výber materiálov, z ktorých je nábytok vyrobený a technológie, ktoré sa pri výrobe používajú.

Vysokú odolnosť proti vlhkosti kúpeľňového nábytku JIKA zaručuje používanie najkvalitnejších lepidiel. Na korpusy a ABS hrany sa používa značka PUR, ale aj všetky ostatné lepidlá sú pevnejšie a často až 8-krát drahšie ako bežne používané lepidlá v lacnejšom sortimente. ABS hrany sú z materiálu vynikajúceho vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu. Závesy skriniek majú nosnosť až 150 kg.

Pánty renomovanej značky Hettich vydržia neuveriteľných 150 000 cyklov, rovnako kvalitné sú aj spomaľovače dvierok a zásuviek. Korpusy nábytku sú vyrobené z LTD s minimálnou hrúbkou 18 mm (lamino/drevotriesková doska) výrobcu Egger. Vďaka vyššej hustote drevotrieskovej dosky je materiál pevnejší v ohybe a v prichytení skrutiek. Navyše neuvoľňuje formaldehyd. Povrchy drevotrieskových dosiek sú vybavené laminovanou fóliou s gramážou 100 g/m2. Lamino nepresvitá a vykazuje vysokú odolnosť proti oderu.

Na čelá lakovaných zásuviek a skriniek používame MDF s 5-vrstvovým lakom, PUR lak s vysokým leskom (90 – 97 stupňov lesku), ktorý neuvoľňuje formaldehyd. Pri procese lakovania sa najprv jednotlivé diely impregnujú, brúsia a následne lakujú. Vzhľad lakovanej plochy sa nemení, nestarne, nežltne, lebo obsahuje UV filtre. Pri výrobe dvierok k nábytku Cubito, Deep by Jika a Lyra plus sa jednotlivé diely kontrolujú hneď 3-krát, aby bola výsledná kvalita čo najlepšia – pri lakovaní, pri montáži skrinky a pred balením výrobku. Prípadné nedostatky sa ručne dolešťujú.

Všetky sklenené výplne dvierok sú vyrobené z kaleného bezpečnostného skla, pri dekorovaných dvierkach Cubito je použitá technológia vypaľovaného dekoru. Zrkadlá sú vybavené fóliou, ktorá zabraňuje rozpadnutiu zrkadla na malé ostré kusy.

Kúpeľňové osvetlenia vyhovujú bezpečnostným predpisom, spĺňajú európske normy a vďaka vysokému krytiu IP 44 je ich možné umiestniť do zóny už 60 cm od vane.

Porovnanie

Lacná konkurencia

Lamino fólie gramáže 70 g/m2, 3-vrstvový lak na báze kyselinového rozpúšťadla uvoľňuje škodlivý formaldehyd a má viditeľne nižší lesk – stupeň max. 70, ABS hrany s hrúbkou 0,5 mm sú lepené obyčajným tavným lepidlom, ktoré sa pri 10-hodinovom teste namáčania vo vode rozlepí.

JIKA:

Lamino fólie gramáže 100 g/m2, 5-vrstvový PUR lak s vysokým leskom (90 – 97 stupňov lesku), z ktorého sa neuvoľňuje formaldehyd, obsahuje UV filtre, ABS hrany s hrúbkou 2 a 0,8 mm sú lepené najkvalitnejším PUR lepidlom.


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]