[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Ako na rekonštrukciu

Rekonštrukcia kúpeľne je vždy veľkým zásahom do pokojného rodinného života. Dôvod je jednoduchý, kúpeľňa predstavuje skutočný stred domova, bez ktorého si náš každodenný život nedokážeme predstaviť. Ako teda postupovať pri jej rekonštrukcii, aby šla práca „rýchlo od ruky“ a chod rodiny nebol dlho obmedzený?

koupelna_1

Na začiatku rekonštrukcie je dôležitá dobrá príprava, ktorá rozhoduje o úspechu či naopak neúspechu celého projektu. Čím lepšie si každý bod dopredu naplánujeme, tím menej času následne stratíme. V prípade panelákových kúpeľní je prvým dôležitým krokom výmena starého umakartového jadra za murované. Môžeme zásadne premeniť nielen dispozície celého priestoru, ale takisto napríklad rozmiestenie osvetlenia. Súčasne by sme mali upozorniť našich susedov alebo v prípade väčšieho rozsahu práci požiadať o povolenie príslušný stavebný úrad. Pokiaľ máme za sebou formality a náročné úpravy, prichádza na radu príjemnejšia stránka – výber novej keramiky a kúpeľňového nábytku.

 

Vaňa alebo sprcha?

V panelákovom byte nemáme väčšinou k dispozícii veľa priestoru, preto zásadnou otázkou zostane vždy jeho rozloženie. Obvykle chceme kúpeľňu zväčšiť a z toho dôvodu váhame medzi vaňou či sprchovým kútom, ktorý je z pohľadu miesta najúspornejší. Tu záleží vždy na veku budúcich užívateľov kúpeľne. Mladí ľudia a rodiny preferujú väčšinou vaňu pred sprchovaním. Naopak starší ľudia uprednostňujú pohodlie a radšej zvolia sprchový kút, z ktorého sa im bude vychádzať lepšie von. Všeobecne pri výberu sanitárnej keramiky dajte prednosť osvedčeným výrobcom, ktorí sú schopní garantovať dobrý pozáručný servis. Tradičný český výrobca Jika napríklad poskytuje záruku 5 rokov.

 

Ozdoba každej kúpeľne

koupelna_2

Ozdobou každej kúpeľne je kúpeľňový nábytok. Nové trendy nám umožňujú vyberať z pestrej škály rozmanitých farieb,ser tvarov i nápaditých technických riešení.

 

« späť


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]