[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Anna Kočanová

P1130256 P1130257 P1130260 P1130261 P1130266
Kuchtová 1 Kuchtová 2 Kuchtová 3 Kuchtová 4 Kuchtová 5 Kuchtová 6 Kuchtová pl1 Kuchtová pl2 Kuchtová pl3

Čo chceme změniť a prečo

Bývame v panelovom dome z roku 1986 a je tu ešte pôvodne jadro, ktoré je kameňom úrazu. Okrem toho že je to vrchol nevkusu, je nutné ho odstrániť z hygienických dôvodov. Toto rýchle riešenie socialistickej výstavby skrýva v sebe množstvo stavebného odpadu, ktorý tu robotníci pri stavbe jednoducho upratali,veď to nie je vidno. Aj veľkosť kúpelne je malá a nie je možné v nej relaxovať. Preto by so chcela zväčšiť priestor kúpelne premurovaním úzkeho prechodu do kuchyne na úkor chodby a kuchyňu spojiť s obývačkou vybúraním dverí. WC s umiestnenín na podlahe v dnešných časoch už tiež nespĺňa základy hygieny, preto by som chcela závesné WC a pre získanie ďalšieho priestoru spojiť WC s kúpeľňou.

Čo mi najviac vadí

Najviac som nespokojná s bytovým jadrom, ktoré je nutné vyhodiť a priestor vymurovať. Žiadne kozmetické úpravy nedokážu tento priestor kúpelne a WC vylepšiť, preto je nutná táto celková rekonštrukcia.

Vybráno k proměně

Máte to štěstí, že patříte k lidem, kteří mají možnost si panelákový byt alespoň takto uzpůsobit, a získat tak docela slušnou koupelnu. Těch možností, jak uspořádat tento typ koupelnového jádra je mnoho. Podívejte se na některé naše soutěžící z předešlých kol na slovenském i českém portále JIKA. Mnozí měli velmi podobné problémy a několik z nich jsem i zpracoval do 3D vizualizaci. Nepsala jste konkrétně, jak byste si představovala svoji vysněnou oázu relaxace. Já jsem Vám koupelnu vybavil umyvadlem, klozetem, vanou a nábytkem ze setu Olymp, ale můžete si pochopitelně vybrat i jiné výrobky z řady Cubito, Lyra nebo Mio. Místo sprchy tam máte vanu osazenou dvojitou sprchovou zástěnou.

MICHAL JANKŮ, designér

[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]