[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Dáša Tóthová

PB290138 PB290139 PB290140 PB290141 PB290142
11 Tothová 1 11 Tothová 2 11 Tothová 3 11 Tothová 4 11 Tóthová pl 1

Čo chceme změniť a prečo

Nebudem sa na nikoho sťažovať. Našu kúpelňu som si naprojektovala sama presne pred 20-timi rokmi, keď som mala 20 rokov a tiež o 20 kíl menej. A to je jedna z príčin. Nakoniec svedčí o tom aj jedna príhoda: Kúpala som sa vo vani a nešlo mi do hlavy, prečo mi neodteká voda. Zakričala som na manžela, aby sa prišiel pozrieť. A viete, čo mi nato povedal ? "Vaňa je dlhá, ale zato úzka. Drahá, ale najväčším štuplom je tvoj zadok ! Vtedy som skonštatovala že, kúpelňa skutočne nie je na celý život, naše potreby sa menia. Hoci aj vtedy bola mojou prioritou - miestom relaxu a očisty tela i ducha, zmyť zo seba všetky zvyšky myšlienok po celodennej únave a s čistou mysľou ju opustiť. V tom duchu som tvorila, vtedy letela Bahama - vaňa, umývadlá. Dnes vravím, treba zmenu ! WC a kúpelňa tvoria obdĺžnik 280x320 cm a z toho WC 105x125 cm. Z praktických dôvodov obidve miestnosti majú dvere. Namiesto vane a zasúvacieho závesu s rybičkami by som si vedela predstaviť veľký sprchový kút. Pod zrkadlom vstavané skrinky so zabudovanými umývadlami a tiež vyššiu skriňu s uzatvorenými zásuvkami miesto otvorenej skrini, hneď pri vchode vpravo. Určite treba si nájsť miesto aj na sušenie osušiek a županov. Kút za WC je mierne schovaný pred vonkajším okom a je tu kotol pod ním aut. práčka a koše na prádlo. Dnes dávam prednosť kontrastu a veľmi sa mi páči kombinácia bielej keramiky s tmavohnedým odtieňom dreva. A možno by sa tento priestor mohol úplne inak zmeniť ! Poteší nás zaujímavý návrh alebo nápad ako vytvoriť z kúpelne miesto, kam každý rád zavíta a zacíti pocit uvolnenia a relaxu. S pozdravom Vaša Dáša

Čo mi najviac vadí

Osobne ma najviac štve: 1.)Vaňa je síce dlhá 170cm, ale úzka a pri sprchovaní mi vadí chladivý dotyk je okrajov a závesu - bŕŕŕ, milujem priestor a teplú vodu ! 2.)Dve umývadlá s peknými keramickými nohami, zato bez využitého odkladacieho priestoru na množstvo uterákov a osušiek pre 4-člennú rodinu. 3.)Poličky otvorené s povykladanými šminkami a dôležitými blbotinkami, na ktoré sadá prach a treba ho utierať !

Vybráno k proměně

Jo bahama, všechno bylo v té době v barvě bahama. Nám se tenkrát podařilo sehnat (pochopitelně přes známé) umyvadlo a kombiňák v tmavě hnědé barvě. To bylo něco! Pro záchodovou mísu to byl docela praktický odstín, ale s umyvadlem bylo stále trápení. Každá kapka mýdla nebo zubí pasty tam nešťastně svítila. Taková barva koupelnové keramiky se dnes už prakticky sehnat nedá. Možná také proto, že bílá sanita je dlouhodobě nejoblíbenější. Vaše koupelna je, zejména v porovnání s většinou našich soutěžících docela velká. Nedělal jsem Vám tam žádné velké přesuny, jen jsem tam pověsil dvojumyvadlo Cubito s nábytkem v provedení wenge a zbylo i dost místa na další úložné skříňky. Místo vany, jak jste chtěla, tam máte sprchový kout. JIKA má největší sprchovou vaničku Ravenna Neo o rozměru 120x80 cm. Nedala jste do své (mimochodem velmi pěkné) skicy rozměry a přesné umístění oken, ale podle fotografií se zdá, že by tato velikost sprchového koutu do jednoho zasahovala, proto jsem Vám tam raději instaloval větší s rozměrem 160x90 cm (Solution). Ten si však budete muset najít mezi výrobky značky Laufen.

MICHAL JANKŮ, designér

[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]