[ ↓ na navigáciu ↓ ]

Zuzana Formánková

Snímka005 Snímka0041 Snímka0042 Snímka0043 Snímka0044 Snímka0045 kupelňa
10 Formánková 1 10 Formánková 2 10 Formánková 3 10 Formánková 4 10 Formánková 5 10 Formánková pl 1

Čo chceme změniť a prečo

Čo by som chcela zmeniť? Všetko. Chcela by som kúpeľňu, ktorá je moderná a zároveň aj praktická. Vaňu na relax, k tomu sprchový panel s vaňovou zástenou, aby sa dalo osprchovať bez toho, aby celá miestnosť bola od vody. Súčasťou zariadenia má byť vysoká skrinka s úložným priestorom na uteráky a kozmetiku, s vyklápacím košom na prádlo. Polička a zrkadlo nad hranatým umývadlom, držiak na zavesenie uterákov, ktoré sa práve používajú. Jednoducho OÁZA po náročnom týždni. Teraz mám obitú zažltnutú vaňu s kvapkajúcou batériou, odkiaľ pri sprchovaní mám skvelý výhľad na opadané kachličky, a pre zmenu pri kúpaní môžem obdivovať zatečený strop. Nad umývadlom provizórne zrkadlo, stará umelohmotná polica na kozmetiku a zaseknutý kôš na prádlo .Na odkladanie uterákov slúži rúra od sprchového závesu a najviac sa mi páčia háčiky, ktoré nie a nie zostať nalepené na kachličkách. Je to 34 ročná paneláková kúpeľňa v pôvodnom stave, ktorá potrebuje kompletnú rekonštrukciu. Nakoľko kúpeľňa sa nachádza uprostred bytu, bohužiaľ rozmery sa zmeniť nedajú.

Čo mi najviac vadí

Rozčuľujú ma staré kvapkajúce batérie, nakrivo nalepené opadané kachličky. Mapy na stenách od susedov, odretá vaňa. Zle zasadený rám dverí, ktorý vyzerá, že každú chvíľu padne na človeka.

Vybráno k proměně

Vaše koupelna není nijak veliká, ale vzhledem k tomu, že tam nemusíte mít pračku (oproti mnohým jiným našim soutěžícím), je tam dost volného prostoru, i když Vám tam dám široké asymetrické umyvadlo Cubito 75 cm se skříňkou. Tu můžete mít jedno nebo dvouzásuvkovou a v provedení tmavého dřeva wenge (viz 3D vizualizace) nebo světlého fino. Vysoká skříňka na protější zdi má ve spodní části vyklápěcí koš na prádlo a nad topný žebřík se Vám vejde ještě mělká závěsná skříňka. Trubky v koutě vedle umyvadla bych asi zakryl sádrokartonem, ale jestli slouží současně jako radiátor, pak asi nezbývá něž je nechat odhalené, ale očištěné a kvalitně natřené. Vanovou zástěnu si můžete vybrat jedno nebo dvoudílnou. A koupelnu si můžete ještě dovybavit velkým množstvím doplňků. To vše z produkce JIKA, ale znovu osadit futro, vyměnit obkladačky a rozvést nové kvalitnější osvětlení si budete už muset spolu s realizační firmou sami.

MICHAL JANKŮ, designér

Komentáre

  • Zuzana Formánková 09:20 09.12.2011 +

    Návrh

    Supeeer :) Návrh sa mi páči, presne takto som si to predstavovala. Urobili ste mi veľkú radosť. \r\nFormánková


[ ↑ na obsah ↑ ]
[ ↑ na obsah ↑ ]