Inšpirácie a tipy

S bielou farbou v kúpeľni neurobíte chybu

Ako na to, aby sa kúpeľňa stala príjemným miestom pokoja, kde radi začíname aj končíme deň? Jedným z dôležitých aspektov sú farby, ktoré môžu ovplyvniť to, ako sa v miestnosti cítime. Nestarnúcou stálicou v kúpeľňovom interiéri je biela. Ako ju kombinovať?

Ako bielu kombinovať?

Benefitom bielej farby a tiež dôvodom, prečo sa stále teší popularite medzi dizajnérmi aj širokou verejnosťou, je jej univerzálnosť a nadčasovosť. Nemusíte sa báť ju použiť prakticky v akomkoľvek štýle a type kúpeľne, a navyše nemusíte mať obavy, že by sa vám rýchlo opozerala alebo vyšla z módy. Ak ste majiteľom menšej kúpeľne, iste vás tiež poteší, že biela farba priestory opticky zväčší a rozjasní.

 

Vďaka jej univerzálnosti a všestrannosti ju môžete jednoducho kombinovať s ďalším vybavením. Ak napríklad siahnete po bielom nábytku a sanite, môžete ich skombinovať s výraznejšími prvkami na obkladoch a dlažbe a pritom sa vyhnete riziku, že by priestor pôsobil prepchato. V prípade, že máte menšiu kúpeľňu, odporúčame držať sa skôr svetlejších farieb od béžovej po šedú. Ak nechcete, aby priestor pôsobil príliš studeným dojmom, môžete obklady a dlažbu zvoliť v teplejších odtieňoch. Zároveň vždy záleží na celkovom poňatí kúpeľne a dizajne vybavenia. Napríklad oblé hrany alebo tenké steny v prípade umývadiel dokážu priestor príjemne zútulniť.

 

V prípade, že patríte medzi priaznivcov odvážnejších farieb, môžete bielu sanitu a nábytok skombinovať s tmavšími odtieňmi. Skvele vyzerá napríklad v kombinácii s minimalistickými obkladmi s dekorom betónovej stierky alebo hravou mozaikou.

Výrazný prvok v kúpeľni

Biela farba kúpeľňu opticky zväčší a prežiari a je tak vhodná aj pre malé priestory. Pokiaľ chcete podčiarknuť štýl kúpeľne, stavte na jeden výnimočný kus, ktorý sa stane dominantou miestnosti.

Príkladom je dizajnové umývadlo na dosku Džber, ktoré je produktom projektu JIKA ART.

Biela v kombinácii s výraznými farbami

Nový nábytok Deep by Jika vyniká jednoduchým nadčasovým dizajnom vďaka čistým líniám a štýlovým hliníkovým úchytkám. Perfektne ho možno skombinovať aj s výraznejšími farbami v kúpeľni.

 

Praktická skrinka pod umývadlo Mio-N v bielej farbe s leskom na čelách perfektne vynikne v nevšednej kombinácii s výraznou bordó mozaikou.