JIKA Tigo je unikatne riesenie pre male i velke kupelne

JIKA Tigo je unikatne riesenie pre male i velke kupelne

Sériu navrhol dizajnér Michal Janků špeciálně pre efektívne a pritom elegantné využitie i veľmi malých kúpeľní. Hravá kolekcia, ktorá rieši problém praktického využitia obmedzeného priestoru, svojim vzhľadom evokuje harmóniu, čistotu a zároveň pocit luxusu.

Séria Tigo sa vyznačuje svojou nadčasovosťou jednotlivých prvkov, kvalitou a v neposlednej rade jednoduchou údržbou. Celá rada malých panelákových kúpeľní, ktoré sú na našich sídliskách celkom bežné, čaká na potrebnú rekonštrukciu. „Až sa tento rok konečne vrhnete na rekonštrukciu svojej kúpeľne, mali by ste si uvedomiť, že kúpeľňa nie je iba úžitkový priestor a „skladisko“ prostriedkov na upratovanie. Kúpeľňa je rovnako ako iné miestnosti obytnou súčasťou bytu, v ktorom trávime dosť času,“ apeluje Ingrid Hubáček, marketingová manažérka spoločnosti Laufen CZ.

Práve kolekcia Jika Tigo si dômyselne poradí s každým priestorom. Moderné trendy radia spojovať toaletu s kúpeľňou. „Ľudia sa často domnievajú, že spojením kúpeľne s toaletou prinesie viac miesta. To je síce pravda, ale stratia tak stenu, na umiestnenie skrinky a vytvorenie ďalších úložných priestorov“ upozorňuje Michal Janků. Vysoké skrinky na toalete ponúkajú priestor, kam je možné umiestniť všetky drobnosti. Vo chvíli, keď byt obýva početnejšia rodina, je prepojenie miestností veľmi nepraktické. Prepojenie kúpeľní s WC má zmysel v prípade, že na toaletu nie je možné umiestniť malé umývadielko.

Sprchový kút a vaňa v jednom. Pri rekonštrukcii je najčastejším dôvodom sporu voľba medzi vaňou a sprchovým kútom. Michal Janků preto navrhol ergonomicky tvarovanú vaňu, ktorú doplňuje praktická vaňová zástena. Vaňa Tigo je tak sofistikovaným kompromisom medzi vaňou a sprchovým kútom v malej i veľkej kúpeľni. Asymetrický sprchový kút v malej kúpeľni si môžete dopriať pohodlné sprchovanie s dostatkom miesta vďaka asymetrickému sprchovému kútu Tigo rozmer 80 x 100 cm predstavuje optimálne riešenie pre využitie úzkeho a dlhého kúpeľňového priestoru, ktorý nie je možné prestavať. Do sprchového kútu môžete zakúpiť keramickú vaničku s protišmykovým vyhotovením Antislip, alebo v klasickom hladkom vyhotovení. Môžete voliť z dvoch druhov skiel – transparentné alebo arctic. Povrchová úprava skiel Jika perla GLASSo umožňuje jednoduchú údržbu.

Dostatok odkladacích priestorov u umývadla Asymetrické umývadlo Tigo ozvláštni kúpeľňu a zároveň poskytne ďalšiu odkladaciu plochu. Umývadlo v kúpeľni nezaberá toľko priestoru, je totiž k dispozícii v šírkach 65, 80 a 100 cm a jeho hĺbka je iba 38,5 cm. Boj o priestor pred zrkadlom ukončí dvojumývadlo Tigo s šírkou 125 cm a hĺbkou 38,5 cm. Veľkorysý keramický kúsok, ktorý ponúka dostatok komfortu i v úzkej kúpeľni, zaujme čistým designom svojich línii. Umývadlá je možné doplniť policou alebo skrinkou, či iba praktickým držadlom na uteráky. U skriniek je možné voliť zo štyroch farieb – biela, krémová, mocca, a hravá jasne zelená. Plnovýsuvné zásuvky ponúkajú dokonalý prehľad, čo uložíte dovnútra. Sériu kúpeľňových skriniek je možné kombinovať so strednou alebo vysokou skrinkou a podtrhnúť tak design novej kúpeľne. Hladké plochy lakovaných skriniek nijak nerušia komplikované úchyty. Pestré obklady pre veselú kúpeľňu Hravý vzhľad obkladov Zoom Dekor dáva kúpeľni Tigo celkom nový rozmer. Napriek malému priestoru pôsobí moderne a vzdušne. Séria obkladov Zoom o rozmeroch 21,4 x 61 cm prináša sviežosť a osobitosť a je určená predovšetkým pre tých, ktorý milujú farby. Kolekciu Tigo si môžete prehliadnuť v Prague Gallery: I.P.Pavlova 5 (vchod z Legerovej ulice), 120 00 Praha 2

Inšpirácia