Kúpeľňa pre každého - vše, čo kúpeľňa môže ponúknuť

Kúpeľňa pre každého - vše, čo kúpeľňa môže ponúknuť

Designéry značky JIKA mysleli na potreby ľudí so zníženou pohyblivosťou. To dalo za vznik bezprecedentnému skĺbeniu pohodlia, hygieny, harmonickej keramiky, nábytku a doplnkov.

Už od prvého nákresu mysleli designéry na dokonalý komfort pri osobnej hygiene, príjemné prostredie, ktoré navodzuje dokonalé zladenie keramiky s kúpeľňovým nábytkom a ďalšími doplnkami. Vznikli jedinečné kolekcie, ktoré slúžia v nemocniciach, ústavoch i v domácnostiach. Hlavnou výzvou pre designérov bol návrh sanitárneho príslušenstva a keramiky.

Kolekcia Mio bola zdrojom veľkej inšpirácie. Preto designéry firmy JIKA vytvorili zdravotne umývadlo 64 x 55 cm s vytvarovanou čelnou hranou pre ľahší prístup vozičkárov, kombinovanú toaletu zvýšenú na 50 cm, ale aj sklápacie zrkadlá, oporné madlá s dĺžkou vhodnou pre každý typ výrobku a s dostatočnou nosnosťou. Okrem osôb so zníženou pohyblivosťou môžu komfortne využívať kúpeľňový set MIO i ľudia s poruchami zraku. Zvýšená a predĺžená toaleta uľahčuje používanie i starším ľuďom, či osobám vyššieho vzrastu (zvýšení o 8 cm oproti obvyklému rozmeru toalety hrá významnú rolu). Toaleta je vybavená doskou na sedenie z tvrdeného plastu a spomaľovacím sklápacím mechanizmom SlowClose.

Nové možnosti sa otvárajú so zvýšenou toaletou Deep by JIKA, ktorá má horizontálny alebo vertikálny odpad, a závesnou toaletou Deep by JIKA, ktorá je predĺžená o 70 cm a má maximálnu nosnosť 400 kg.

Vlastnosti a výhody