Inšpirácie a tipy

Aké novinky ponúka vodovodná batéria JIKA?

Pri výbere vodovodnej batérie vstupuje do popredia hľadisko šetrnosti a udržateľnosti.

Ochrana prírody je pre mnohých z nás dôležitá, ale snáď ešte viac je v súčasnej dobe zohľadňovaný aspekt úspory financií. Objavte spolu s nami nielen novinky v oblasti technológií a úspory vody, ale aj nové trendy prevedenia v čiernej farbe.

 

PERLÁTOR SAMOZREJMOSŤOU

V dnešnej dobe by nemal byť perlátor ako súčasť batérie výnimkou. Naopak. Vďaka nemu pri umývadlových batériách dochádza k prevzdušneniu prúdu vody a tým zníženiu prietoku. Navyše ponúka možnosť modifikovať smer prúdu. Domácnosti vďaka nemu uvítajú zníženie nákladov na vodu, a to bez obmedzenia užívateľského komfortu.

 

NOVÁ FUNKCIA COLD START = ÚSPORA ENERGIÍ

Predstavujeme novinku v podobe funkcie Cold Start, ktorá vám pomôže šetriť. Jej princípom je,že v základnej polohe páky batérie na strede sa spustí iba studená voda. Pre aktiváciu teplej vody je používateľ vždy nútený pohnúť pákou smerom vľavo. Pretože otvorenie vody z východiskovej pozície v strede je najčastejším spôsobom spúšťania vody, je týmto zaručené, že pri rýchlom opláchnutí rúk nebude vôbec použitá teplá voda. Faktom je, že pri zbežnom oplachu rúk napríklad po použití toalety teplá voda nemá možnosť stihnúť do výtoku dotiecť, a tak dochádza k zbytočnému plytvaniu energie na jej ohrev. Teraz máte možnosť pri vybraných umývadlových batériách JIKA voliť medzi klasickou verziou alebo verziou s funkciou Cold start.

NIELEN TECHNOLÓGIA, ALE AJ DIZAJN HRÁ PRI VÝBERE BATÉRIE SVOJU ROLU

Moderné batérie by mali spĺňať aj estetické kritériá. Z nepreberného množstva tvarov batérií sme zvyknutí vyberať už nejaký čas, novo ale ponúka značka JIKA aj farebné prevedenie. Konkrétne sa jedná o stále viac trendy čierno matnú, ktorá dopĺňa ponuku v chrómovej klasike.

Tipy značky JIKA

V tomto roku bola uvedená na trh novinka série Mio Style, ktorá ponúka batérie dostupné aj v čiernom matnom variante. Zamatovo hebký povrch je príjemný na dotyk, navyše podčiarkuje celkový elegantný dizajn. Popri vzhľade sú benefitom batérie aj moderné technológie, ktoré šetria vodu. Batéria má kvalitnú keramickú kartušu a úsporný perlátor s prietokom 5 l za minútu. Navyše aj funkciu Cold Start, pri ktorej pri otvorení páky v strednej polohe začne tiecť iba studená voda.

Pri výbere čiernej batérie je dobré myslieť aj na ďalšie kúpeľňové komponenty, ktoré by mali spoločne ladiť. Vybavte svoju kúpeľňu doplnkami v čiernej matnej, ktoré sú taktiež v ponuke kolekcie Mio Style. Zladený držiak na mydlo, toaletný papier alebo toho na uteráky sú čerešničkou na torte dokonalej kúpeľne.