Inšpirácie a tipy

Dizajnový nábytok do každej kúpeľne

Kúpeľňový nábytok nie je len funkčným kúskom, ale môže byť aj dizajnovým prvkom, ktorý napomáha k vytvoreniu uceleného harmonického priestoru.

KVALITNÝ MATERIÁL

Jedným z kľúčových parametrov pre výber kúpeľňového nábytku je okrem dizajnu materiál, z ktorého je vyrobený. Ten by mal plne reflektovať špecifiká kúpeľne a spĺňať tie najvyššie nároky na kvalitu prevedenia, odolávať vlhku a mechanickému poškodeniu. Nevyhnutnou súčasťou je správna starostlivosť o nábytok, ktorá predlžuje jeho životnosť. Odporúčame nepoužívať agresívne čistiace prostriedky, vhodnou voľbou je jemná handrička a mydlová voda. Po očistení nábytku by ste ho vždy mali utrieť do sucha.


INDIVIDUÁLNY VZHĽAD

Dizajn kúpeľne si môžete prispôsobiť presne podľa vašich predstáv. Výrazné dizajnérske solitéry alebo experimenty s farbami, štýl kladúci dôraz na eleganciu, prirodzenosť alebo minimalizmus, ktorý je trendom niekoľkých posledných rokov. Veľmi populárne sú aj prírodné materiály, keď je vyhľadávaný nábytok v rozličných drevodekoroch. Stále viac sa presadzujú aj odvážne tmavé farby, ktoré môžu byť veľmi pôsobivé.

Výrazné prvky, ako sú čierne batérie, tmavé sprchové kúty alebo doplnky, tvoria aktuálny trend. Vzniká tak príjemný kontrast, ktorý priestor oživí, ale zároveň stále spĺňa požiadavky na nadčasové zariadenie kúpeľne.

PRAKTICKÁ STRÁNKA

Kúpeľňové skrinky s praktickými úložnými priestormi ukryjú veľké množstvo drobných predmetov dennej potreby, ktoré môžu pôsobiť rušivo.

Praktické skrinky pomôžu všetky tieto nevyhnutnosti ukryť, preto by ste mali myslieť aj na to, aby ste úložných priestorov mali dostatok. Zohľadnite vždy aj veľkosť kúpeľne.

Tipy značky JIKA

Novinka tohto roku, umývadlová skrinka Pure, poteší všetkých, ktorí majú radi nadčasovú eleganciu a do svojej kúpeľne hľadajú pôsobivé, a pritom praktické riešenie. Súčasťou zásuvky je aj šikovný organizér, vďaka ktorému bude ľahké udržiavať veci lepšie usporiadané. Skrinka je dostupná v neprehliadnuteľnej čiernej alebo v nadčasovom bielom variante.

Nábytok Petit značky JIKA nadchne všetkých, ktorí majú radi jednoduchý nadčasový štýl. Skrinka pod umývadlo je dostupná hneď v troch prevedeniach – príjemnom drevodekore.

Nestarnúci bielej a netradičnej a stále populárnejšej šedej.

Nábytok Cube značky JIKA je inšpirovaný súčasnými trendmi, ako sú jednoduché čisté línie, minimalistický dizajn a geometrické tvary. Novinkou tohto roka je prevedenie v drevodekore jaseň a v ponuke je tiež biely alebo antracitový variant.

Umývadlové skrinky Cube poskytnú veľkorysý priestor na uloženie všetkých nevyhnutností a sú dostupné v rôznych šírkach.

Nábytok Mio-N stavia na jednoduchý a elegantný dizajn a súčasne praktickosť a veľkú variabilitu. Nábytok je vyrábaný v dvoch prevedeniach, v nestarnúcej bielej farbe s leskom na čelách a matnými bokmi, alebo v decentnom drevodekore jaseň. Zaujímavým prvkom je absencia úchytiek vďaka systému otvárania push to open.