Inšpirácie a tipy

Ako vyzrieť na malú kúpeľňu bez kompromisov?

Vďaka šikovným riešeniam aj optickým trikom už nie je nutné robiť kompromisy a vyberať menej zaujímavé alebo efektívne riešenia. Poradíme vám niekoľko trikov, ako aj z malej kúpeľne vytvoriť perfektnú oázu na relaxáciu.

Farby majú svoj význam

Mohlo by sa zdať, že farby sú skôr len otázkou preferencie a vkusu. Ale pri zariaďovaní malej kúpeľne majú veľký význam. Pokiaľ pracujete s malým priestorom, je vhodnejšie využiť svetlé farby, ktoré priestor prejasnia, a opticky ho zväčšia. K optickému zväčšeniu kúpeľne potom môžu pomôcť aj vhodne zvolené zrkadlá.

Keď má všetko svoje miesto

Usporiadaná kúpeľňa bez veľkého množstva rušivých prvkov, ktorými môžu byť rôzne farebné kozmetické fľaštičky, prostriedky na upratovanie a ďalšie nevyhnutnosti, pôsobia nielen harmonicky, ale taktiež vzbudzuje dojem väčšieho priestoru. Aj preto je dobré zvoliť dostatočné množstvo skriniek, ktoré sú nielen praktickým, ale aj dizajnovým prvkom.

Sprchovací kút namiesto vane

V súčasnej dobe už môžete vyberať aj z vaní, ktoré sú prispôsobené špeciálne pre menšie priestory. V prípade, že ste skôr priaznivci osviežujúceho sprchovania, je situácia jednoduchšia s ohľadom na potrebný priestor pre sprchové kúty.

Séria Tigo

Špeciálne pre malé kúpeľne bola navrhnutá séria Tigo značky Jika, ktorá vznikla v spolupráci s dizajnérom Michalem Janků. Vďaka šikovnému dizajnu, praktickým rozmerom a variabilite sa séria skvele prispôsobí menšiemu priestoru.

Nábytok Tigo N, vsádza na príjemný a nadčasový dizajn. Vyberať môžete z klasickej bielej varianty s leskom na čelách alebo môže zvoliť dekór svetlého jaseňa s výraznou štruktúrou dreva. Benefitom je dostatok úložného priestoru v zásuvkách.

So sprchovacím kútom Tigo si užijete príjemné sprchovanie a nemusíte robiť žiadne kompromisy v otázke pohodlia alebo designu. Vďaka asymetrickému tvaru sprchovací kút pohodlne vyrieši problém s nedostatkom miesta v malých alebo úzkych kúpeľniach a s rozmermi 80×100 cm poskytne maximálnu

Pri malej kúpeľni sa rieši každý centimeter, preto je súčasťou série Tigo špeciálne navrhnutý kombiklozet. Celková hĺbka kombiklozetu je iba 62 cm a pritom nestráca nič na svojej pohodlnosti.

Skrátenú dĺžku klozetu potom ponúka aj závesný klozet Lyra Plus. Jeho dĺžka je iba 49 cm.