Inšpirácie a tipy

Kúpeľňa v dreve – nádych prírody aj elegancie

Aby ste sa v kúpeľni cítili príjemne, je jej vzhľad rovnako dôležitý ako praktickosť. Na poli designu sa už dlhú dobu teší veľkej obľube dekór dreva. Do kúpeľne vnesie pocit tepla a zároveň ladí s takmer akýmkoľvek štýlom.

Drevený dekór môžete do kúpeľne zakomponovať hneď niekoľkými spôsobmi. Môžete siahnuť po obkladoch a dlažbe imitujúcich drevo alebo po prírodných doplnkoch. Skvelou a obľúbenou voľbou je aj nábytok.

Vlastnosti kúpeľňového nábytku

Ak zvažujete obstaranie nábytku, siahnite vždy po takom, ktorý je určený na použitie vo vlhkom prostredí kúpeľne. Tieto vlastnosti spĺňa HPL povrch, ktorý používa aj značka Jika. Vlhku odolnosť nábytku Jika potom podporujú aj ABS hrany lepené PUR lepidlom, ktoré sú súčasne vysoko odolné proti mechanickému poškodeniu.

Elegantný dub

Nábytok Cubito je vyrobený v príjemnom drevodekóre dub, ktorý svojím prevedením s výraznou štruktúrou vzbudzuje dojem skutočného masívu. Elegantný jednoduchý dizajn nábytku je nadčasový a poteší ako priaznivcov prírodného štýlu, tak nadšencov do minimalizmu.

Príjemný jaseň

Nábytok Mio-N v drevodekóre jaseň vzbudzuje pocit ozajstného dreva. Pôsobí jemným dojmom, vďaka ktorému v kúpeľni vytvorí príjemnú relaxačnú atmosféru. Harmonický dizajn je navyše umocnený aj absenciou úchytiek vďaka systému push to open.

V drevodekóre jaseň je vyhotovený aj nábytok z kúpeľňovej série Deep by JIKA. Jednoduché skrinky s dizajnovými hliníkovými úchytkami, ktoré sú umiestnené na hrane skriniek, je možné perfektne kombinovať s ďalším kúpeľňovým vybavením. K dostaniu sú tak vysoké skrinky, ako aj umývadlové, ktoré vám poskytnú dostatočný úložný priestor na všetky nevyhnutnosti.