Inšpirácie a tipy

Novinky v kúpeľňovom nábytku

Pre tento rok predstavujeme dve veľmi zaujímavé novinky v segmente kúpeľňového nábytku.

Skrinky s doskami Mio pod umývadlové misy

Kúpeľňová kolekcia Mio sa rozrástla o nové nábytkové riešenia, ktoré sa skvele hodia pre všetky bežné umývadlové misy a zároveň ponúkajú veľkorysý úložný priestor.

Skrinky pod misy je možné vyberať v dvoch rozmeroch (61 a 76 cm) vždy s dvomi zásuvkami. Tie majú praktické otváranie push to open. Nábytok je možné vyberať v bielom prevedení s lesklými čelami alebo v drevodekore jaseň so štruktúrou a hĺbkou skutočného masívu.

Skrinky je potrebné kombinovať s vrchnou doskou s otvorom pre umývadlovú misu prípadne bez otvoru. Dosky bez otvoru sú ideálne ako odkladacia plocha.

Príjemne veľký odkladací a úložný priestor vznikne, keď sa dve skrinky umiestnia vedľa seba. Dobre potom poslúži vzniknutá plocha vedľa umývadlovej misy a do štyroch zásuviek sa zmestí veľa nevyhnutností vrátane uterákov a napríklad fénu.

Vrchné dosky skriniek:

HPL povrch = tvrdená laminátová doska.
HPL povrch zaisťuje:

1) maximálnu odolnosť proti poškriabaniu

2) maximálnu vlhkuodolnosť

3) vďaka hrúbke HPL 0,8 mm vytvára s ABS hranou silný a kompaktný spoj

4) ABS hrana zaisťuje vysokú mechanickú odolnosť hrany nábytku

5) hrany ABS sú lepené PUR lepidlom

Testované nepretržitým máčaním vo vode. Po 30 dňoch bola skúšobná vzorka a spoje hrán bez známky narušenia pôsobením vody.

Riešenie dosiek a nábytku pod umývadlovú misu je vhodné pre všetky bežné umývadlové misy .

Sada umývadiel s nábytkom Deep by Jika

Séria Deep by Jika novo ponúka okrem solitérneho zaobleného nábytku aj moderné poňatie kúpeľňového setu umývadlá s nábytkom. Sety sú v ponuke v troch šírkach: 55 , 65 a 80 cm. Nábytok je vyrábaný v dvoch farebných variantoch, v klasickej bielej farbe s pololeskom na čelách a korpusom LTD a tiež v drevodekore jaseň.

 

Trendy umývadlo sa veľmi ľahko inštaluje, pretože sa jednoducho lepí silikónom na nábytok a nie je nutné ho vŕtať do steny. Skrinka potom disponuje závesným 3D kovaním, ktoré zaručuje ideálne nastavenie pozície na stene. Zásuvky sú vybavené pojazdmi Hettich s tlmeným dojazdom a samodovieraním. Vrchná zásuvka má výrez na bežný sifón.

Okrem umývadiel s nábytkom ponúka nový variant setu tiež vysokú skrinku.