Inšpirácie a tipy

Podomietkový modul s ľahkým prístupom a dlhodobou životnosťou

Podomietkové moduly sa stali už bežnou súčasťou kúpeľní a poskytujú nám možnosť montáže všetkých základných typov zariaďovacích predmetov.

Najčastejšie ide o montáž závesných WC. V minulosti mali bežné moduly pre tieto WC nádržky s objemom 9 litrov vody. V dnešnej dobe sú prakticky všetky šesťlitrové s možnosťou nastavenia veľkého splachu na splachovanie 4,5 alebo dokonca 4 litre. Nosnosť modulu je testovaná na 400 kg, rovnako ako nosnosť všetkých WC.

Pre klasické murované stavby sa stále veľmi často používajú moduly na obmurovanie. Správne podmurovanie a predmurovanie je tu úplne zásadné, pretože zaisťujú nosnú funkciu modulu.

Rámové moduly JIKA

Oproti tomu rámové moduly sú pre inštaláciu jednoduchšie, odpadá tu nutnosť podmurovania. Stačí teda postrážiť správne predmurovanie modulu.

V sortimente JIKA je na výber aj široká paleta samostatne stojacich WC. Práve pre nich sú určené podomietkové nádrže na zamurovanie bez nosnej konštrukcie.

Pri všetkých vyššie uvedených výrobkoch je prednastavené splachovacie množstvo 6 litrov pre veľký splach a 3 litre pre splachovanie malej potreby. Pokiaľ si ale zákazník kúpi úsporný klozet (takmer všetky WC sú už schopné splachovať veľkú potrebu iba 4,5 litra vody), je vždy potrebné vybrať z modulu ventil a prenastaviť ho na nižšie splachovacie množstvo. Všetky naše podomietkové nádrže vyhovujú norme Breeam, kedy v prípade ideálne „splavnej“ odpadovej potrubnej siete dokážu splachovať aj množstvom 4 litre veľkú a 2 litre malú potrebu.

Ovládacie tlačidlá pre moduly sú na výber v niekoľkých dizajnoch a povrchových úpravách a pasujú ako na nádrže so štandardnou montážnou hĺbkou, tak aj na kompaktné moduly.

V objektoch, v ktorých sa kladie dôraz na rýchlu realizáciu, sa často používajú ľahké priečky, a preto v týchto prípadoch nie je možná klasická inštalácia ostatného sanitárneho vybavenia. V sortimente JIKA nájdete kompletný program na inštaláciu umývadiel, urinálov a tiež bidetov.

A na záver spomeňme jeden špeciálny výrobok, a to modul na výlevku. Tento modul obsahuje všetko pre montáž a zapojenie výlevky vrátane nádrže na splachovanie a priestoru na montáž vodovodnej batérie na napúšťanie vedra.