Inšpirácie a tipy

Rekonštrukcia kúpeľne z 30-tych rokov 20. storočia

Ako zrekonštruovať súčasnú kúpeľňu? Máme pre vás niekoľko tipov a praktickú ukážku. Výherkyňu, ktorá sa zúčastnila súťaže značky Jika o novú kúpeľňu v hodnote 2 000 EUR, sme zrekonštruovali kúpeľňu v modernom a jednoduchom štýle.

Príbeh kúpeľne

Kúpeľňa sa nachádza v najstaršej časti domu, ktorý začali spoločne stavať starí rodičia súčasnej majiteľky. V priebehu rokov v nej neprebehli takmer žiadne väčšie úpravy. Pôvodný stav tak nebol vyhovujúci. V kúpeľni nebolo takmer žiadne miesto, všetok priestor zaberala vaňa, záchod a práčka. Ako zdroj kúrenia slúžila plynová karma. Kúpeľňa tak potrebovala nielen modernejší vzhľad, ale aj úpravy z hľadiska funkčnosti a praktickosti.

Riešenie značky Jika – dôraz na priestor aj nadčasový design

Cieľom rekonštrukcie bolo vytvoriť z kúpeľne miesto, kde sa budú všetci cítiť príjemne a radi tu začnú a zakončia svoj deň. Sústredili sme sa teda na to, aby sme vytvorili dostatok priestoru a kúpeľni dodali ľahkosť a vzdušnosť. Plynová karma bola nahradená podlahovým a stenovým kúrením. Aby sme v kúpeľni vytvorili ešte viac priestoru, zvolili sme, podľa priania majiteľky, sprchovací kút, ktorý šetrí miesto a zároveň ponúka plný komfort. Príjemný zážitok zo sprchovania sme podčiarkli použitím termostatickej batérie, ktorej výhodou je prakticky okamžité nastavenie na požadovanú teplotu, čo prináša nielen väčší komfort, ale aj úsporu vody.

Veľký dôraz sa kládol aj na maximálnu hygienu kúpeľne. Preto sme zvolili toaletu s technológiou rimless, teda bez oplachového kruhu, ktorý obmedzuje usadzovanie baktérií na ťažko prístupných miestach a jednoduchšie sa tak čistí. Inštalovaná bola aj bidetová spŕška, ktorá je jednoduchým spôsobom, ako ušetriť miesto a zároveň čerpať všetky benefity bidetu.

Pri voľbe vybavenia sme sa zamerali na nadčasový dizajn, ktorý nezostarne. Sprchový kút dopĺňa moderná hranatá umývadlová misa s vysokou pákovou batériou. Elegantný dojem potom dotvára obklady a dlažba značky Roca. Aby sme miestnosť prevzdušnili a opticky zväčšili, boli zvolené svetlé obklady, ktoré boli doplnené dekoratívnymi obkladmi a dlažbou na oživenie priestoru.