Inšpirácie a tipy

Sprchové kúty pre najpohodlnejšie sprchovanie

Nezáleží na tom, koľko času v kúpeľni trávite, vždy by vám tam malo byť príjemne, aby ste sa mohli uvoľniť a zrelaxovať.

Vyberáme sprchový kút

Dôležitým kritériom pri výberu sprchového kúta je veľkosť vašej kúpeľne. Pokiaľ vám to umožňuje, siahnite skôr po priestrannejších sprchových kútoch, aby ste mali dostatok pohodlia. V prípade, že máte malú kúpeľňu, mali by ste siahnuť po riešeniach navrhnutých špeciálne na tento účel, pretože takto navrhnuté sprchové kúty síce šetria miesto, ale zároveň nestrácajú na komforte.

Zamyslieť by ste sa tiež mali nad umiestnením v priestore a zvážiť, či zvolíte klasický štvrťkruhový alebo štvorcový kút, sprchové steny alebo sprchový kút bezrámový.

 

So sprchovou vaničkou alebo na dlažbu? 

Klasické sprchové kúty sú montované so sprchovými vaničkami, ktorých výhodou je, že nemusíte vykonávať žiadne stavebné zásahy do podlahy. Oproti tomu steny môžu byť inštalované priamo na podlahu a v tomto prípade by ste nemali zabúdať na sprchový žľab, ktorý musí byť umiestnený a vyspádovaný tak, aby vám voda pri sprchovaní nenatiekla do kúpeľne.

Naše tipy:

Novinka tohto roku sprchový kút Nion je v ponuke v štvorcovom i štvrťkruhovom variante.

Vyrobený je zo 6 mm silného bezpečnostného skla a je opatrený povrchovou úpravou JIKA perla GLASS, vďaka ktorej je jeho údržba naozaj jednoduchá. Na porovnanie prípadných stavebných nerovností disponuje možnosťou 15mm kompenzácie profilu. K dispozícii je naviac klasický variant s transparentným sklom alebo dekorom arctic.

Do malých a úzkých kúpeľní sa skvele hodí asymetrický sprchový kút Tigo, ktorý vďaka rozmeru 80 x 100 cm poskytne pri sprchovaní dostatok pohodlia. Rovnako ako ďalšie sprchové kúty disponuje úpravou JIKA perla GLASS.

Do priestrannejších kúpeľní vám bude skvele pasovať štvorcový sprchový kút Lyra Plus. Vybrať si môžete medzi variantom s klasickým transparentným sklom alebo prevedením s matnými pruhmi, ktoré poskytnú dostatok súkromia.

Stále populárnejším riešením sú sprchové steny.  Steny Pure dodajú moderný a výnimočný vzhľad. Špeciálne sklá môžete poskladať do niekoľkých podôb tak, aby bol perfektne využitý priestor vašej kúpeľne.