Inšpirácie a tipy

Vyberte umývadlo na mieru vašim potrebám

Prinášame rady a tipy, na čo sa pri výbere umývadla zamerať, aby dodalo vašej kúpeľni jedinečný vzhľad a súčasne vyhovovalo potrebám všetkých členov vašej rodiny.

Umývadlo je srdcom kúpeľne. Odohráva sa pri ňom väčšina aktivít, preto musí vyhovovať vysokým nárokom na pohodlie a kvalitu. Navyše plní estetickú úlohu a dodáva kúpeľni atmosféru.

Aktuálnym trendom sú umývadlové misy na dosku a umývadlá geometrických alebo atypických tvarov, ktoré sa stanú dominantou kúpeľne.

Nech už je vaša predstava o ideálnom umývadle akákoľvek, malo by ladiť s celkovým štýlom kúpeľne. Zvážiť by ste určite mali tiež jeho veľkosť. Pre veľké rodiny, kde potrebuje rannú hygienu zvládnuť viac členov domácnosti, je praktické dvojumývadlo , ktoré poskytne dostatočný priestor.

Pre tých, ktorí v kúpeľni bojujú s nedostatkom miesta, predstavujú skvelé riešenie jednoduché umývadlá navrhnuté priamo pre malé kúpeľne šetriace vzácne centimetre. Nezabudnite tiež na to, žeby ste pred umývadlom mali mať dostatok priestoru aby ste všetky úkony pohodlne zvládli. Odporúčaných je aspoň 80 cm.

 


Povrchová úprava JIKA Perla

 

Pozornosť by ste mali venovať tiež povrchovej úprave umývadla, ktorá odpudzuje vodu a zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa.

Voda sa na tejto povrchovej úprave zbalí do kvapôčok, ktoré sa rýchlo skotúľajú preč.

Na údržbu teda stačí umyť prúdom vody a občas preleštiť povrch umývadla vlhkou handričkou do sucha. Možné je použiť aj mydlovú vodu alebo špeciálnu kúpeľňovú kozmetiku na hydrofóbnu povrchovú úpravu skla a glazúry.

 

 

Premyslite aj spôsob inštalácie umývadla. V dnešnej dobe sa ponúka hneď niekoľko možností, z kterých si môžete vyberať.

Či už sa jedná o spomínané umývadlá na dosku, zápustné umývadlá alebo klasické nástenné, ktorá sa zvyčajne kombinujú s podumývadlovými skrinkami alebo keramickými krytmi, vďaka ktorým nie je vidieť odpadový sifón.

 

Moderné umývadlá na dosku

 

V súlade s poslednými trendmi vznikla séria Cubito Pure českej značky Jika , ktorá spojila jedinečný vzhľad s praktickými prvkami.

Jednoduché čisté línie a tenké steny vzbudzujú luxusný dojem, ktorý je navyše podporený umiestnením umývadla, presnejšie umývadlovej misy na dosku.

Umývadlá sú k dostaniu v dvoch tvaroch – kruhovom a originálnom obdĺžnikovom.

 

Tipy nielen pre malé kúpeľne

 

Ak nemáte príliš veľkú kúpeľňu, je vhodné zvoliť umývadlo menších rozmerov.

V ponuke českej značky Jika nájdete umývadla mnohých rozmerov. Medzi najmenšie patrí napríklad kúsok zo série Tigo , ktorý má hĺbku iba 38 cm.

Ak túžite predsa len po umývadle väčších rozmerov, zvoľte tvar, ktorý bude najlepšie vyhovovať dispozíciám miestnosti a kombinujte ho s vhodným kúpeľňovým nábytkom, ktorý poskytne dostatok úložného priestoru.

 

 

 

 

Vedľa praktickej skrinky pod umývadlo sa hodí aj vysoká skrinka, ktorá poslúži na uloženie všetkých nevyhnutností.

Vyberiete si napríklad zo série Lyra Plus značky Jika , ktorá sa dočkala rozšírenia a okrem klasických tvarov ponúka aj umývadlá v modernom hranatom prevedení hneď v niekoľkých šírkach – 50, 55 a 60 cm.

 

Veľkorysé riešenie pre veľkú rodinu

 

Ak máte početnú rodinu a priestory vašej kúpeľne to umožňujú, malo by byť dvojumývadlo jasnou voľbou.

Stane sa dominantou miestnosti a navyše vám ušetrí každodenné čakanie, než na vás príde rad.

Zamilujete si napríklad ladné prevedenie dvojumývadla so šírkou 130 cm zo série Mio -N značky Jika, v ktorej sa prelínajú prvky dizajnu a praktickosti. V ponuke sú aj klasická umývadlá so šírkou 55, 60, 65 a 80 cm.