Inšpirácie a tipy

Vyberáte kúpeľňový nábytok – ako na to?

Lámete si hlavu s tým, aký zaobstarať? Máme pre vás inštruktážne video plné odporúčaní a tipov, ktoré vám pomôžu nielen pri výbere, ale aj údržbe.

V súčasnej dobe môžete voliť zo širokej škály variantov nábytku a zaobstarať ho presne na mieru vašej kúpeľni i potrebám.

V sortimente Jika nájdete kompletnú ponuku od klasických umývadlových skriniek, cez plytké vysoké skrinky vhodné vedľa zrkadla, ktoré môžu byť skvelou možnosťou aj do menších priestorov, až po zrkadlové skrinky.

Nechýbajú ani dosky pod umývadlové misy spracované na mieru, ktoré sú moderným a stále obľúbenejším riešením.

Séria Tigo vhodná aj pre malé kúpeľne

Jedným z dôležitých aspektov, ktoré by ste mali zohľadniť, je veľkosť vašej kúpeľne.

Ak ste majiteľovi menších priestorov, mali by ste hľadať efektívne riešenia, vďaka ktorým využijete každý centimeter, ale zároveň bude interiér stále pôsobiť príjemným dojmom.

Obľúbenou kúpeľňovú sériou je napríklad Tigo. Tá vyniká harmonickým dizajnom a vďaka svojej variabilite a prispôsobivosti je ideálnym riešením aj pre malé kúpeľne.

Séria Mio-N a dvojumývadlo s praktickou skrinkou

V prípade štedrejších kúpeľňových priestorov môžete zase siahnuť po praktických riešeniach, ako je napríklad priestranné dvojumývadlo so skrinkou so štyrmi zásuvkami.

Oceníte ju obzvlášť v prípade, že vás v domácnosti žije viac. Skrinky pod umývadlo sú vždy dizajnovo a rozmerovo zladené s umývadlami z rovnakej série. V sortimente Jika môžete vyberať zo skriniek s dvierkami, sa zásuvkovým prevedením s plnovýsuvom a tichým dovieraním alebo môžete zvoliť možnosť otvárania zásuviek systémom push to open.

Pri výbere myslite aj na sifón. Ak by ste zvolili nábytok, kde je zásuvka bez výrezu, je potreba, aby umývadlo malo miesto šetriaci sifón.

 

Na záver sme si nechali ešte jedno dôležité tému, a to materiál.

Prečo zvoliť nábytok, ktorý je priamo určený do kúpeľne, a nekúpiť ľubovoľnú skrinku, ktorá sa vám páči?

Je potrebné myslieť na to, že je v kúpeľni neustále vlhko a nábytok môže prísť do kontaktu s vodou. Kúpeľňový nábytok preto musí byť vyrobený z materiálu odolného proti vzdušnej vlhkosti i mechanickému poškodeniu.

Pre nábytok Jika preto používame len kvalitné materiály. Príkladom je HPL povrch, s ktorým máte záruku odolnosti proti poškriabaniu a tiež istotu maximálnej odolnosti proti vlhku.