Inšpirácie a tipy

Tipy pre zmeny v malej aj veľkej kúpeľni

Kúpeľňa patrí k miestnostiam, ktoré sa rekonštruujú najčastejšie. Prinášame vám niekoľko tipov na malé aj veľké zmeny, vďaka ktorým dostane vaša kúpeľňa nový vzhľad.

Než sa do rekonštrukcie pustíte, mali by ste si ujasniť, aký štýl kúpeľne budete chcieť. Na výber máte hneď množstvo možností – provencie, moderný minimalizmus alebo napríklad ladenie do prírodných dekorov. Následne si podľa štýlu vyberiete všetko vybavenie, ktoré by spolu malo ladiť. Ďalej je potrebné premyslieť, či si kúpite vaňu alebo sprchovací kút.

Rekonštrukcia

Prvým tipom pre novú nadčasovú kúpeľňu je dizajnový sprchovací kút. Pokiaľ máte radi aktuálne trendy, predstavujú skvelú voľbu walk-in sprchové kúty, ktoré pôsobia elegantne a vzdušne.

Ak si nie ste istí, či zaobstarať vaňu alebo sprchovací kút, máme pre vás riešenie v podobe kombinácie vane a vaňovej zásteny.
Skvelou voľbou tak pre vás môže byť priestranná vaňa Cubito, v ktorej môžete pohodlne relaxovať a zástenu je možné zaobstarať v dvoch dĺžkach.

Nezabúdajte ani na úložné priestory, ktorých by malo byť v každej kúpeľni dostatok.

Časy sa menia a aj múdre technológie zaujímajú svoje miesto v kúpeľniach. Klozet už nie je iba nevyhnutnou súčasťou kúpeľne, ale aj dizajnovým prvkom s mnohými funkciami. Vhodnou voľbou sú klozety s technológiou rimless, teda bez oplachového kruhu, ktoré poskytujú vysokú hygienickú úroveň.

Drobné zmeny

Pokiaľ nepotrebujete kompletnú rekonštrukciu, ale chcete kúpeľňu oživiť, môžete začať s doplnkami. Jedná sa najmä o držiaky a háčiky na uteráky, košíčky a mydlenky, poličky, madlá a mnoho ďalších. Vyberie si tak úplne každý.

Na čo je však dôležité myslieť, je celkový design vašej kúpeľne. Nech už vaše srdce bije pre akýkoľvek štýl, je dobré vyberať doplnky z rovnakej série, aby kúpeľňa pôsobila útulným a zjednoteným dojmom.