EcoDisk, používajte vodu bez výčitiek

EcoDisk, používajte vodu bez výčitiek

Vodovodné kohútiky JIKA obsahujú vysoko kvalitné keramické kartuše so systémami Optim Eco a EcoDisk, ktoré zaručujú najpríjemnejší teplotu vody a správnu úroveň spotreby.

JAko značka s dlhou tradíciou, JIKA ponúka veľa priekopníckych riešení šetriacich vodu pre jednotlivé toalety, kúpeľne, domácnosti i celé spoločnosti. Nie je to iba o znižovaní nákladov, ale i o našom záväzku voči životnému prostrediu. Voda tečie z kohútikov, ktoré nie sú iba nad umývadlami, ale na všetkých možných produktoch: vaniach, sprchových kútoch alebo bidetoch. Spotreba vody v tejto kategórii závisí najmä na type použitej kartuše vodovodnej batérie: kartuše osadené do batérie JIKA sú vybavené obmedzovačom prietoku so systémom Optim Eco (okrem baterií ze série Cubito ). V praxi to znamená, že si užívateľ sám zvolí optimálny prietok a spotrebu.

Použitie je jednoduché: pootočením krúžku na kartuši je možné regulovať teplotu zmiešanej vody a skrutkovaním vymedzovacej skrutky na ovládacom drieku kartuše regulujeme prietok vody. Špeciálne kartuše EcoDisk, ktorými sú vybavené batérie Lyra plus, dokážu znížiť spotrebu vody až o polovicu!

Úspory sa dosiahnu aj prevzdušňovačom, ktorý prevzdušní prúd vody, takže jej tečie menej a pritom to užívateľ nepocíti, naopak má príjemný pocit luxusného množstva vody. Podobne je to u sprchových hlavíc, kde sú pridané trysky, ktoré šetria spotrebu vody až o tretinu

Vlastnosti a výhody